Elektronické Miminko zakoupíte zde

Nejčtenější diskuze

Fotogalerie

Soutěž pro čtenářky Miminka

Další články

Anketa

Jakou přílohu byste chtěli nejraději najít v časopisu Miminko?

Chůvička na drátě

Každé mamince by se po příchodu z porodnice nějaká ta chůva hodila. Přebalovala by miminko, pohoupala je a postarala se o ně, když by maminka byla moc unavená. Tak daleko zatím nejsme, ale máme elektronické chůvičky, které vám pomohou ohlídat miminko, když si chcete chvíli odpočinout, nebo v noci.

Způsob hlídání je dvojí

Na našem trhu jsou k dostání dva typy chůviček. Rozdíl spočívá v systému monitorování novorozence. Existuje dečka, která se vkládá pod matraci a sleduje každý nádech a výdech miminka. Na jakoukoliv nepravidelnost vás upozorní zvukovým signálem. Používají ji ve většině našich porodnic. Přístroje druhého typu pracují jako přenašeče zvuku či obrazu na větší vzdálenost. Jsou umístěny v blízkosti postýlky, kde zachycují zvuky či dokonce obraz a přenášejí je například na televizor v jiné místnosti nebo pomocí přijímače, který je součástí přístroje.

Můžete mít i kameru s nočním viděním

Nejdokonalejší elektronickou chůvičkou je přístroj se snímací kamerou a nočním viděním. Díky tomu můžete své dítě nejen slyšet, ale i vidět, a to i v noci. Přístroj má extrémně citlivý mikrofon, takže slyšíte každé nadechnutí a vydechnutí dítěte. V případě, že se spojení mezi snímači a přijímačem přeruší, upozorní vás zvukový signál. Analogový přenos zajišťuje velmi čistý zvuk.


Vloženo: 30.10.08