Elektronické Miminko zakoupíte zde

Nejčtenější diskuze

Fotogalerie

Soutěž pro čtenářky Miminka

Další články

Anketa

Jakou přílohu byste chtěli nejraději najít v časopisu Miminko?

Můžeme vyzrát na strie?

Kůže je růstem bříška a napínáním v oblasti prsou, stehen i hýždí velmi namáhána a její elasticita zvláště u maminek ve věku od třiceti let není již taková jako u osmnáctileté dívky. Je to zcela normální a přirozený jev, který v normálním případě bereme dosti vážně – například u prvních mimických vrásek v obličeji. Na své tělo ale často zapomínáme. Je přitom tolik možností, jak svou kůži připravit na to, aby se podle potřeby natáhla a po porodu zase vrátila do své původní podoby.

Strie nejsou jen na bříšku

Věnujte se zejména kůži na prsou, protože ještě několik měsíců po porodu budou prsa namáhána kojením. Při roztahování kůže mohou vzniknout drobné trhlinky – pajizévky, kterým se říká strie. Úplně se jim vyhnout nemůžete, ale většinou se o nich mluví vždy v souvislosti s kůží na břiše či stehnech. Na prsou se ale mohou vytvořit také, a proto kůži na prsou ošetřujte dobrým krémem. Vyberte si takový, u něhož výrobce uvádí, že zvláčňuje pokožku, může být mastnější i hydratační podle typu vaší pleti. Při nanášení se vyhněte bradavkám a prsním dvorcům.

Musí se poctivě mazat

Chcete-li si zachovat pěknou pokožku i na břiše a stehnech, začněte s pravidelným promazáváním již v druhém trimestru nebo ještě o něco dříve, pokud vám bříško začne rychleji růst. Ráno i večer použijte po sprchování tělové mléko, na břicho a stehna také speciální krémy proti striím.

Pozorujte svou kůži pečlivě

Pokud objevíte v těhotenství na kůži nějaké nové tvary, bradavice, opary a podobně, obraťte se co nejdříve na kožního lékaře. Jak bradavice tak opar je totiž virového původu a mohly by se přenést při neopatrnosti například na zevní genitálie a při porodu infikovat vaše dítě. Infekce tohoto typu je pro novorozence velmi nebezpečná, proto musí lékař o takovém onemocnění rozhodně vědět, i když vám třeba v běžném životě nevadí a připadá vám banální.


Autor: Jana Kvapilová
Vloženo: 24.10.08

Sednik Dětský olejíček a pohyb 28.6.11
Pupicek18 nic nepomohlo 28.2.11
Radule je to podle kůže 13.11.09
Patricie (ne-)pomáhá 23.9.09
Staflicka688 míša 20.8.09
Hanka fakt to nepomaha!!! 18.2.09
Kuba Krémy 1.12.08
Lenulka Mazání opravdu nepomáhá 18.11.08
Natalka Mazání nepomáhá 8.11.08