Elektronické Miminko zakoupíte zde

Nejčtenější diskuze

Fotogalerie

Soutěž pro čtenářky Miminka

Další články

Anketa

Jakou přílohu byste chtěli nejraději najít v časopisu Miminko?

Těhulky si v zimě musí dát pozor na pleť

V zimním období trpí naše pleť nejen nízkými teplotami, ale hlavně častým střídáním tepla a mrazu při přechodech z venku do vytopené místnosti. Dalším faktorem ovlivňujícím pleť v zimě je převážně suché teplo ústředního topení, kterým se vytápí většina domácností. Každý typ pleti je tedy v zimě namáhán víc než jindy. Dvojnásob to platí v těhotenství, kdy se typ pleti může radikálně změnit.

Nebojte se, že vám hydratační krém v zimě uškodí

V zimě se nemusíte obávat použít přes den svůj oblíbený hydratační krém, pokud vyhovuje typu vaší pleti. Informace o tom, že hydratační krémy v mrazivých dnech poškozují pleť je dávno vyvrácena a dnes se jí dermatologové smějí. Ve velkých mrazech je ovšem lepší i na normální pleť použít krém trochu mastnější nebo jak se dnes u pleťových krémů uvádí – krém ochranný. Zvláště ve městech s větším počtem obyvatel a tedy i hustým automobilovým provozem a smogem oceníte krém s ochrannými látkami právě proti smogu.

Přes noc pokožka regeneruje

Naopak v noci se snažte dodat pleti co nejvíce toho, co přes den ztratila – výživu, lesk, svěžest. Zacházejte opatrně s nočními krémy a nepoužívejte jich víc, než jen tenkou vrstvičku rozetřenou konečky prstů. Nanesením velké vrstvy krému pleť naopak zatížíte, neboť není schopna krém dostatečně vstřebat. Dvojnásobně to platí o pokožce v okolí očí. Nedivte se proto, že aplikujete-li kolem očí speciální krém v hojné míře, mohou být výsledkem opuchlé oči a temné kruhy pod nimi. Krém na oční okolí se nanáší je lehounkým poklepáváním špiček prstů a v minimálním množství. Někteří výrobci myslí v tomto případě za nás a nabízejí své krémy pro speciální péči s dávkovačem, abychom pleť zbytečně nepřetěžovali. Když se vám stane, že nanesete krému víc, než je třeba, odsajte přebytečný krém papírovým ubrouskem. Pokud některý z výrobců doporučuje nanést krém ve vyšší vrstvě jako pleťovou masku, nezapomeňte jej po několika minutách setřít.


Autor: Jana Kvapilová
Vloženo: 24.10.08