Elektronické Miminko zakoupíte zde

Nejčtenější diskuze

Fotogalerie

Soutěž pro čtenářky Miminka

Další články

Anketa

Jakou přílohu byste chtěli nejraději najít v časopisu Miminko?

Nepodceňujte dětské oblečení

Blíží se zimní období, ochlazuje se. Bude brzy tma, ale my i přesto chceme strávit s dítětem nějakou dobu venku. I když vyrazíme brzy po poledním spánku, vracíme se již za prvního šera. Oblékejte v této době děti tak, aby neprochladly a byly za soumraku dobře vidět.

Poznáte své dítě?

Při hraní venku, v otevřeném prostoru, oblékejte dítě tak, aby jeho oblečení bylo dobře viditelné nejen za světla, ale i při soumraku. Dítě nemusí být pestrobarevné jako papoušek. Určité barvy ale splývají s okolním prostředím a bude to určitě vadit i vám, když na dítě při hře s ostatními dětmi dobře neuvidíte. Pokud si dítě hraje mezi mnoha dětmi, pomůže k jeho rozlišení třeba atypická čepička, kterou mu můžete koupit nebo vytvořit doma za pomoci babiček. Věřte, že bude velmi uklidňující, když tuto čepičku uvidíte v chumlu dětí v každém okamžiku vesele poskakovat.

Ať se neztratí v lese

Všechny barvy přírody jsou logicky v přírodě velmi špatně viditelné. Pro srnku v lese je dobré, když splývá se stromy, pro vašeho Lukáška je to zcela nevhodné. Právě návštěvu lesa s malými dětmi nepodceňujte. Ve věku kolem dvou let dejte ještě přednost tomu, abyste dítě dobře viděli, před jinak zcela správným „splynutím“ s přírodou. I když ochránci přírody v poslední době mluví i o tom, že návštěvníci lesa by naopak měli být pro zvířata viditelní, aby je nepolekali tím, že je spatří příliš pozdě na to, aby mohli utéct.

Reflexní nášivky mají svůj význam

Velkou pozornost věnujte oblečení dítěte za soumraku. Nepředpokládáme, že byste dvouleté dítě pouštěli samotné na silnici, ale cestička v parku je také místo s „dopravním“ provozem. Jezdí tu maminky s kočárky, cyklisté (někdy spíše menší, ti jsou ale nejnebezpečnější), bruslaři i jiní „jezdci“. Začne-li se trochu stmívat, sníží se okamžitě viditelnost a srážka s některým z „vozidel“ může skončit velmi špatně. Za soumraku nejsou vidět barvy šedé, černé, tmavěmodré a tmavězelené, hnědé a vínové. Nejlépe jsou vidět světlé barvy – bílá, žlutá, oranžová, růžová, světlemodrá. Praktické jsou i reflexní nášivky, které se stále více propagují jako nezbytnost na dětském oblečení.


Vloženo: 31.10.08

Eliska744 TIP 28.10.16
Lucie_malecka barvy 12.5.09
Lucie_malecka souhlas 12.5.09